Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak jak to teda s náma je a jak jsme daleko...?

                                            

Obrazek

27.1.2010

     Rozhodli jsme se a naše svatba se bude konat 4.září 2010, v sobotu. na Petrově. Ještě nevíme přesný čas obřadu, protože nemáme zatím nic domluvené...jak na matrice, tak i v kostele. Paradoxně už od začátku ledna máme předběžně zamluvený svatební salónek v hotelu IMOS v Brně - Medlánkách. Na přiložené fotografii je salónek ještě před rekonstrukcí. V tutObrazeko chvíli je naprosto luxusní...židle, stoly i nábytek je v jiném kabátě. 

 

     Sestavili jsme seznam hostů, kteří budou přítomni na svatební hostině a budou s námi slavit až do rána bílýho. Je vás požehnaně, lidi... konkrétně   82 i s námi.

 

     Teoreticky to už máme všechno naplánované...svatba bude laděna do bílo-zelené barvy, ženich bude mít tmavý oblek a nevěsta sněhově bílé šaty se závojem. Květinové výzdobě budou vévodit bílé kaly s tulipány. 

 

8.2.2010Obrazek

     Dnes jsme se byli podívat na Petrově a rovnou jsme si to všechno domluvili. Svatba teda bude už na 100% 4. září 2010 v 11 hod. :-) Od 5.4.2010 budeme chodit 4 pondělí a potom 2 středy na svatební přípravy...a v září to bude. Tři měsíce před svatbou si máme zajít vyřídit ještě nějaké formality. 

 

     Taky jsme koukali na snubní prstýnky...od firmy ROTAX, kde mají velký výběr a moc krásný kousky. Pán nám říkal, že 27. - 28.2 bude ve Futuru svatební veletrh, tak se tam máme jít kouknout. Takže určitě zavítáme. Konkrétně tato firma zde bude mít 10% slevu :-)

 

     A Vašek si koupil svatební obuv.

 

9.2.2010

     Tak je to tady...první změna...s hotelem IMOS jsme se unáhlili. Dnes jsme se byli podívat do Žebětínského dvora, kde se pořádají svatební hostiny a jednoznačně super. Nejlepší byl Zámecký salónek, kam by se naše početná skupina vešla v pohodě a ještě by se tam dalo skvělObrazeke pařit. Ale tento sál už má někdo telefonicky předem zamluvený. V pátek se tam jdou podívat a potom nám majitel dá vědět, co a jak. Každopádně, když toto nevyjde...je tu ještě jedna možnost...kongresový sál, kde se pořádají nějaká školení a tak...tak by to šlo tam. Je to nově přistavený, před sálem je zahrádka s bazénem, je tam možnost využít bowlingu, kdyby se náhodou někdo nudil. To ale snad nenastane. 

     Jinak každý salónek má svůj vlastní vchod a sociální zařízení, můžeme si donést vlastní víno a vlastní tvrdý alkohol, takže super. Můžeme si vzít své cukroví a výzdobu buď udělají oni z nějakých nabídek a nebo si to zařídíme my...takže ideální. Nabízejí možnost ubytování...za dvoulůžkový pokoj se platí 1290,- se snídaní, parkování přímo ve dvoře a v noci rozvoz mikrobusem až domů...to zní dobře, ne? 

 

16.2.2010

     A začínáme tvořit a vytvářet. Jako první jsou udělány mašličky k připevnění myrt pro svatebčany. Zatím máme pouze 50 kusů, ale těch zbylých 30 už určitě nebude problém.    Každý je originál.

Obrazek

 

27.2.2010

     Dnes jsme navštívili svatební veletrh, který se konal v Brně ve Futuru. Bylo tam moře lidí a víceméně žádný moc ukázky... pár svatebních salónů, několik stánků, kde měli snubní prstýnky, dekorace, kytice a cukroví. Dělali tam i přehlídku svatebních a společenských šatů, tak kdyby se před náma nekolíbal nějakej blbec, přes kterýho ani jeden z nás neviděl, bylo by to fajn.

     Ale každopádně jsme si tam objednali prsteny. Od firmy ROTAX, z bílýho zlata, tloušťka 6,5 mm, s matováním a pro nevěstu  tam jsou tři zirkony. Takže asi za měsíc je budeme mít doma.  

 

24.3.2010

     Svatební přípravy pokračují s velkým nasazením...v současné době nakupujeme dekorace, různý tvořítka  apod. Máme doma spoustu svíček, plátků růží, dekorace na stůl...a moře věcí máme ještě objednaných. Těšíte se s náma? 

     Pomalinku vybíráme svatební oznámení...máme nějaké nápady, který se nám líbí, takže už je jen zrealizovat.

     No a každým dnem očekáváme naše snubní prstýnky.

 

27.3.2010

     Tak jsou tady!!! Včera jsme si pro ně šli a už máme naše snubní prstýnky doma. Jsou krásný, nádherný a nejkouzelnější...skvěle jsme vybrali, myslím si.  No posuďte sami.

Obrazek

     A včera taky proběhlo první zkoušení šatů. V salonu Oriela, v Brně Kr. Poli. Zkoušela jsem si 4 šaty...ty nejlepší z nich byly hezký, ale vůbec jsem v nich nemohla dýchat...brzo bych asi odpadla...takže půjdeme dál.  Ale je to super pocit...mít na sobě tolik krásných šatů.

 

28.3.2010

     A máme zařízenou i hudební skupinu na svatební hostinu. Je to ověřená skupina z Křenovic, kterou jsme měli možnost vidět i slyšet. Moc se nám líbili. Můžete se na ně mrknout na netu na www.rio-music.cz

 

30.3.2010

     Zase se byly zkoušet šatičky...no jsem úplně nadšená. Jedny hezčí než druhý, všechny jsou příjemný, zatím všechny seděly a bude to asi těžký rozhodování.  

 

7.4.2010

     Tak a je vybráno...už jsem definitivně zaplatila zálohu na svatební šatky...jsou nádherný. Už při minulém zkoušení mi padly do oka a dnes po dalším obcházení svatebních salónů jsem se tam vrátila zpět, abych se ujistila...no a ujistla jsem se. Jsou to ony...ty nejkrásnější šaty. Bílý šatky s výšivkou a s dlouhou vlečkou vzadu...super.

 

28.4.2010

      V pondělí jsme byli již na 4. sezením na Petrově. Probírali s námi, jak to všechno bude probíhat a hlavně...dali nám jedno upozornění. Při vycházení z kostela je zakázáno házet rýží nebo lístky květů. Máme na to všechny upozornit. Jsem z toho trošku zklamaná. Myslela jsem si, že svatba v kostele, konkrétně na Petrově, bude krásná, v klidu a bez jakýchkoliv omezení...ale...rýže a kvítka být nesmí...to za prvé, za další budou v ten den asi další 4 svatby...v 10, 11, 12, 13 hod. Takže my tam přijedeme, už tam nějaká svatba bude. Budeme odjíždět a přijede tam jiná svatba. Přesně takhle jsem to nechtěla. Všichni se tam budou motat. To jsme mohli mít na radnici. 

 

29.4.2010

     Včera jsem si pořídila svatební botičky...jsou krásný, bílý a pohodlný. Možná si ještě pořídím nějaký balerínky pro případ, že by se v nich nedalo vydržet.

Obrazek

 6.5.2010

     Tak včera jsme podstoupili předposlední svatební přípravy v kostele, tentokrát změna. Povídal nám někdo jiný a konečně jsme se dozvěděli, jak to bude probíhat v den svatby. Podle pana jáhena bychom se tam neměli setkat s žádnou jinou svatbu, samotný obřad prý trvá kolem 40 minut, ale to max. se vším všudy. Výzdobu kostela řešit nebudeme, něco tam prý mají, hudbu při obřadu si můžeme vybrat.

     Je právě kolem půl osmé večer, nevěsta stůně a leží u televize a ženich...vaří nějaké dobré jídlo, nosí mi čajík, možná bude i nějaký vínečko nebo svařáček. Doufám, že mu to vydrží i po svatbě. 

 

15.5.2010

     A máme objednané dortíky na svatební hostinu, cukroví i svatební koláčky do výslužek. Doufáme, že objednané množství bude stačit a že ho nebude málo.

     Také už máme zamluveného fotografa, příští víkend se budeme fotit na oznámení a pak se konečně vrhneme na jeho výrobu. 

 

3.6.2010

     Každým dnem se nám začnou tisknout svatební oznámení. Zadaly jsme si je přes internet na www.kyoprint.cz, přesně podle našich představ, včera poslali jeden náhled, udělali jsme pár úprav, pošlou druhý náhled a budeme je mít...počítám tak do 14 dní se vším všudy. Pak je už konečně můžeme vesele rozdat. 

 

13.7.2010

     Tak už se nám to blíží. Vlastně za necelé dva měsíce...ups. A jak pokračujeme? Byli jsme si zažádat o vydání osvědčení na magistrátu...tam je to odsouhlaseno. Svatba se může konat. Ženichovi se vybírá oblečení...to bude ale kocour.  Pomalu rozdáváme oznámení.

     Ten největší nápor nás čeká v srpnu. Toho bude opravdu moooc. No tak jsme odpočatí po dovolené, tak se můžeme zase ponořit do příprav. 

 

4.8.2010

     Za měsíc...už jen jeden měsíc, pouhých 31 dní, 744 hodin, 44640 minut. To uteče jako voda...nějakých 744 hodin.  

 

9.8.2010

     Nevěsta má nakoupeny veškeré doplňky ke svatebním šatům, v nejbližší době zajde ještě na jednu, finální zkoušku šatů. Zkoušku účesu už má taky za sebou, zítra jde zkoušet líčení, pak se musí objednat na kosmetiku, k manikérce, aby ji udělala nádherný nehtíky.

     A ženich? Zkouška vesty proběhla, teď už jen čeká, až mu z obchodu pošlou sms, že je jeho oblek, košile i vesta připravený na vyzvednutí...doufáme, že to nebude až na konci srpna. 

....ten čas utíká 

 

13.8.2010

     Líčení vyzkoušeno, poslední zkouška svatebních šatů taky proběhla. Jsem si stoprocentně jistá, že jsem si vybrala ty nejkrásnější šatičky.  

      Taky jsme se včera byli domluvit v Žebětíně na konečném menu a celkově ohledně organizace. Bližší informace najdete v rubrikách Svatební menu a Informace pro svatebčany.

     Jinak...už jen 21 dní!!!!!  

 

16.8.2010

     A máme zarezervovánu svatební cestu...rozhodli jsme se pro levnější variantu, vzhledem k tomu, že se chystáme stavět. Takže líbánky prožijeme v Egyptě - Hurghada. Hotel Jungke AquaPark na 11 dní a budeme si užívat sluníčka, tobogánů a výletů.

     Mrkněte:   http://www.eximtours.cz/zajezdy/egypt-hurghada/pickalbatros-jungle/

 

22.8.2010

     Finišujeme pomalinku. Ženich už je kompletní...oblek je doma, stejně tak i košile, vestička, kravata...no moc mu to sluší. Fešák.